ABC Language Centre dyr. mgr Dorota Malewska

ABCLC – ul. Młynowa 17, 15-404 Białystok

Top
Kids playing in the room

Baby Owls – angielskie Sówki czyli angielski dla dwulatków ->

Baby Owls – kurs języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-4 lat

 

Liczba spotkań w tygodniu: 1

Czas trwania zajęć: 45 minut

Godziny oraz dni w roku szkolnym 2023/24:

2-3 latki – środy godz. 16:15
3-4 latki – poniedziałki  godz. 16:00 

Prosimy o kontakt w celu ustalenia terminu. Możliwe dodatkowe terminy we wrześniu (informacja telefoniczna).

Nauczyciel: mgr Katarzyna Jurczak

Dodatkowe informacje: zajęcia dla dzieci 2+ prowadzone są rodzicami, staramy się żeby dzieci 3+ uczestniczyły w zajęciach samodzielnie.

Sala wraz z toaletą dostosowana jest do wieku dzieci.

Opis zajęć języka angielskiego dla dzieci w wieku 2-4 lat

Zajęcia mają na celu połączenie istotnych elementów ułatwiających przyswajanie języka obcego, a mianowicie wczesne, bezstresowe osłuchanie się z językiem, zabawy z rytmem i muzyką oraz ruch.  Nauczyciele mówią do dzieci tylko po angielsku, aby nauka była dla nich naturalna.

Fakt, iż dziecko przebywa tylko i wyłącznie w anglojęzycznej rzeczywistości sprawia, iż język obcy koduje się w jego umyśle, podobnie jak ojczysty. Najpierw zaczyna rozumieć to co słyszy, wykonuje polecenia nauczyciela, następnie rozmawia z nauczycielem odpowiadając jeszcze po polsku, ale prowadzi stopniowo coraz bardziej płynny dialog, by w dalszych etapach nauki niepostrzeżenie przejść na angielski, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, że stosuje się do zasad poprawności językowej. Otrzymuje w darze umiejętność posługiwania się językiem obcym.

Celem zajęć jest wdrożenie dzieci w rzeczywistość anglojęzyczną, osłuchanie się z językiem, poznanie jego melodii, intonacji, barwy i struktury. Piosenki, rymowanki, zabawy ruchowe w języku angielskim oraz używanie wyłącznie angielskiego przez nauczyciela przenosi dzieci w świat języka obcego.
Ważnym elementem zajęć, w szczególności w najmłodszych grupach, jest zachowanie określonej rutyny, dzięki której dzieci czują się bezpiecznie i są świadome następowania po sobie każdego z etapów zajęć.

Dzieci uczą się języka poprzez zabawy językowe, poznają wierszyki, zabawne wyliczanki, rymowanki, śpiewają piosenki, oglądają krótkie scenki językowe przedstawiające angielską rzeczywistość, którą później naśladują. Poznają ją w tematycznych blokach – świat kolorów, liczb, zwierząt, owoców, smaków i zapachów oraz cywilizacji.

Dzieci uczestniczą w zajęciach wraz z rodzicem, bądź opiekunem. W szkole prowadzimy także inne zajęcia i warsztaty dla dzieci.

Masz pytania ? Napisz do nas, odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

    Call Now Button