Szkoła Języka Angielskiego ABC LANGUAGE CENTRE dyr. mgr filologii angielskiej Dorota Malewska, 15-404 Białystok, ul. Młynowa 17, tel. 507-155-842

KADRA ABC KIDS’ CLUB

panda

 

pandaDpandayrektor ABC KIDS’ CLUB oraz zajęcia Mały Lingwista

 

Nazywam się Magdalena Malewska. Jestem osobą lubiącą naukę. Po ukończeniu studiów ogarnęła mnie tęsknota za zdobywaniem wiedzy, organizacją roku szkolnego, jego dynamicznym trybem. Postanowiłam założyć ABC KIDS’ CLUB, ponieważ marzę o stworzeniu miejsca, w którym dzieci wykształciłyby podobną pasję i szacunek do nauki. Jestem pracowitą optymistką. Uważam, że bardziej niż inni przejmuję się emocjami oraz opiniami innych. Wzmożoną empatię nie uważam za słabość lecz zaletę- pozwoli mi ona na dokładne zrozumienie potrzeb młodych ludzi oraz oczekiwań ich rodziców.

Zapraszam  Państwa dzieci za zajęcia MAŁEGO LINGWISTY.

Zdolności językowe wyssałam z mlekiem matki , która zaszczepiła we mnie miłość do języka angielskiego. Teraz sama chcę nią zarażać cały świat. Niesłabnąca fascynacja językiem oraz kulturą brytyjską zaowocowała ukończeniem studiów licencjackich Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Manchester Metropolitan University w Manchesterze. Po ukończeniu studiów spędziłam rok w Wielkiej Brytanii, szlifując język oraz poznając kulturę brytyjską. Pracowałam w szkołach językowych w Krakowie, Warszawie, Białymstoku oraz jako tłumacz. Kocham podróże, sport, ludzi. Wierzę w dobrą energię i taką otaczam swoich uczniów. Stoję murem za nauką eklektyczną, poznawaniem języka poprzez doświadczenia, kompilowaniem zabaw w kreatywny sposób, tak aby maksymalnie wykorzystać potencjał naukowy drzemiący w zmysłach – wzroku, słuchu a nawet smaku oraz dotyku. Naukę angielskiego uważam za  radosny, energetycznie spędzony czas-wesołą przygodą z językiem.

 

 

JEST MI NIEZWYKLE MIŁO PRZEDSTAWIĆ PAŃSTWU SWOJĄ DRUŻYNĘ:

 


photo.phpZdrowe ciało

Witam! Nazywam się Monika Gołubowska . Jestem studentką fizjoterapii i równocześnie mamą 8 miesięcznej Weroniki. Już od młodego wieku opieka i spędzanie czasu z dziećmi sprawiało mi frajdę, więc zawsze byłam w gotowości by pomagać ciociom w opiece nad maluchami. Wiem, że kreatywność i pozytywna energia to klucz do efektywnej pracy z dziećmi. Doskonale zdaję sobie sprawę, jak ważny jest prawidłowy rozwój naszych pociech. Od najmłodszych lat dzieci przejmują różnorodne nawyki. Niestety, często są one nieprawidłowe, a to może prowadzić do powstawania skolioz lub wad w obrębie stóp. Winne są temu ciężkie plecaki, sterta prac domowych  oraz dużo czasu spędzonego przy biurku czy komputerze. Dzisiejsze realia sprzyjają rozwojowi siedzącego trybu życia…a przecież doskonale wiemy, że nasze pociechy to wulkany energii! Era komputera wyparła już na dobre trzepaki, „skakanie w gumę” czy tradycyjne skakanki, więc celem moich zajęć są ćwiczenia wzmacniające kręgosłup oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Dzięki niewielkim grupom będę miała możliwość bliższego przyjrzenia się dzieciom oraz ich potrzebom. Postaram się zachęcić je do aktywnego wypoczynku i przekonać, aby dbały o swoje kręgosłupy. Serdecznie zapraszam !


poz agnMały architekt

Agnieszka Poźniak

Jej motto życiowe to : Pozwólmy dzieciom marzyć!

Rozdarta między sztuką a naukami humanistycznymi zrezygnowała z filologii polskiej i pisania historyjek a rozkochała się w architekturze. Po ukończeniu studiów inżynierskich na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej  rzuciła się w wir pracy i szlifowanie podstaw projektowania. Po kilku latach wróciła na uczelnię aby skończyć studia magisterskie. Będąc początkującą mamą zainspirowaną przez własne dziecko, napisała pracę magisterską na temat architektury dla dzieci. Projekt dyplomowy dotyczył centrum dla dzieci. Agnieszka kocha swój zawód, który jest jednocześnie jej wielką pasją. Dzieci nauczyły ją dyscypliny ale i jednocześnie szaleństwa. Chce pokazać dzieciom świat przez okno architektury, sztuki i modelarstwa. Ponieważ dzieci to najbardziej wymagający odbiorcy, Agnieszka podchodzi do pracy z nimi bardzo niekonwencjonalnie i pomysłowo. Warsztaty, które chce zaproponować to czas pełen kreatywności, pomysłów i wesołej zabawy.To czas marzeń!


ewa gajewskaMały aktor

Ewa Gajewska-Jasińska
Jestem aktorką, logopedą, instruktorem teatralnym. Ukończyłam Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Podyplomowe Studia Logopedyczne Uniwersytetu w Białymstoku, Podyplomowe Studia Pedagogiczne oraz Europejską Szkołę Mediów i Przedsiębiorczości.
Studia teatralne i praca na scenie pozwoliły mi rozwinąć kreatywność i wyobraźnię oraz wytrwałość w dążeniu do  celu. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą nauczyły mnie jak pracować w grupie, jaka jest specyfika różnych grup, jak prowadzić grupę do założonego celu. Studia logopedyczne i pedagogiczne pogłębiły moją wiedzę na temat pracy z dziećmi.
W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem  każdego uczestnika i dostosowuję się się do jego potrzeb. Moje zajęcia rozwijają wrażliwość, wyobraźnię i kreatywność, wyzwalają twórcze postawy, uczą koncentracji i współdziałania w grupie, pozwalają poczuć radość płynącą z tworzenia.Prywatnie moje pasje to teatr, podróże, tworzenie rękodzieła oraz medytacja.


Kącik Podróżnika

Katarzyna Grabowska

Zawsze uśmiechnięta optymistka zakochana w świecie. Uwielbiająca podróżować, poznawać, badać społeczeństwa oraz ich kultury. Z zamiłowania i wykształcenia – historyk i pedagog. Nieustannie poszukująca nowych miejsc do zwiedzania, które dostarczą jej inspiracji, wiedzy oraz… pamiątek. Tworząca i realizująca autorskie programy edukacyjne wyróżnione nagrodami. Organizatorka m.in. „Dni Fińskich” przy współpracy z Ambasadą Finlandii w Warszawie, prowadząca zajęcia w białostockich muzeach.
Jako nauczyciel, Katarzyna wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych, a naukę można przekazywać w formie zabawy. Prowadząc kącik małego podróżnika zabierze uczniów w niezwykłą podróż w najdalsze zakątki świata. Podczas tych „wypraw” pokaże najmłodszym jak przeistoczyć się w dzielnego samuraja, piękną księżniczkę, a nawet jak zbudować igloo! Pozwoli na samodzielne odkrywanie różnych społeczeństw i wspólne znajdowanie odpowiedzi na różnego rodzaju pytania: czy trudno nauczyć się języka chińskiego, w co bawią się mali Japończycy, dlaczego na Bliskim Wschodzie organizowano wyścigi wielbłądów? Katarzyna stawia na kreatywność, dlatego prowadzone przez nią zajęcia nastawione są na wszechstronny rozwój dziecka.

 


 Kącik szalonego naukowca 

IMG_7112

Agnieszka Abramowicz

Swoje pasje biologiczne odkrywała już w dzieciństwie poprzez bezpośredni kontakt z otaczającą przyrodą. Nieustanna ciekawość i obcowanie ze światem ożywionym spowodowało chęć poszerzania wiedzy z dziedziny biologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Jednocześnie ukończyła uprawnienia pedagogiczne a w wolnej chwili współpracuje z dziećmi z Akademii Przyszłości zarażając ich swoją fascynacją do świata biologicznego który nas otacza. Lubi eksperymentować zarówno w laboratorium jak i w terenie. Sądzi, że doskonalenie wiedzy w sposób kreatywny jest najlepszym sposobem na zrozumienie nowych zagadnień a poznawanie praw przyrody w wyniku doświadczeń pozwala na postawienie się w roli małego badacza, odkrywcy. Taki nieszablonowy system pracy jest bardziej interesujący dla młodego człowieka, przyciąga jego uwagę i daje lepsze rezultaty.


 Zdrowe ciało- taniec

mamuskaMarta Molska Mamuśka:  właściciel Freeway Dance Studio, tancerz i choreograf Fair Play Dance Studio – osoba, która w tańcu przede wszystkim stawia na różnorodność i kształcenie ludzi od jak najmłodszego wieku. Od 1998 roku doskonali się w stylu współczesnym, a wraz z powstaniem Fair Play Dance Studio w stylach ulicznych. Już w wieku 15 lat wystąpiła w spektaklu „Nikt” Magdaleny Kudzinowskiej na deskach Akademii Teatralnej. Tańczyła w Białostockim Teatrze Tańca. Była również tancerką w spektaklu „Wszystko to sen” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Tańca „Artystyczna Alternatywa” na kierunku choreografia sceniczna pod okiem doskonałego choreografa Eryka Makohona wystawiła pierwszy swój spektakl: „Mendacium”. Szkoliła się w najlepszych szkołach tańca w Londynie (Pineapple Dance Center oraz Husky Dance Studio). Słynie z alternatywnych pokazów tanecznych i niekonwencjonalnych choreografii.

Uważa, że dobry tancerz to taki, który prócz umiejętności ma również wiedzę o tańcu, a w swoim życiu nie wstydzi się próbować wszelkich styli, które poprowadzą go w świat prawdziwej sztuki. Tańcem lubi wzbudzać chaos i kontrowersje. Nie uważa się za tancerkę, lecz za instruktora i choreografa i to do takich tytułów wciąż aspiruje. Cały czas bierze udział w licznych warsztatach i obozach, aby podwyższać swój poziom a dzięki temu poziom swoich uczniów.

 


Mały artysta

Ania Dobrzyńska

Współczesna córka MacGyvera, gość specjalny z Warszawy. Choć zawodowo związana z inżynierią sanitarną, majsterkowanie jest jej prawdziwą pasją, w której potrafi się zatracić. W szczególności lubuje się w tworzeniu z filcu (miedzy innymi zakładek do książek i broszek), projektuje i wykonuje ozdoby świąteczne oraz biżuterię przyszłości. Kreatywność oraz nowatorstwo łączy z wielkim poszanowaniem dla środowiska naturalnego, dlatego też tworzy sztukę z recyklingu (żyrandole ze słoików, półki ze skrzynek po jabłkach, domek dla kotów ze starego telewizora).

Potrafi nadać nowe życie starym przedmiotom, czym wzbudza zachwyt odbiorców. Tworzy meble metodą DIY (do it yourself) polegającą na modyfikowaniu, budowaniu oraz składaniu części bez pomocy profesjonalistów. Ozdabia techniką decoupage. Prywatnie oaza spokoju, wśród znajomych ma opinię terapeutki dusz. Miłośniczka (i posiadaczka czterech!) zwierząt, robienia panoramicznych zdjęć drzew oraz świeżo upieczona mama z powołaniem.


Mały majsterkowicz10615833_870552272954924_239259433_n
Ewa Kajewska

Architekt wnętrz z wykształcenia i z pasji. Właścicielka pracowni projektowej DESIGN HOUSE, miłośniczka historii sztuki, wzornictwa przemysłowego i grafiki warsztatowej. Kreowanie wnętrz to nie tylko jej praca ale przede wszystkim hobby, w którym zatraciła się doszczętnie Nie potrafi stać w miejscu. Uważa, że sztuka daje możliwość poznawania świata, uczy kreatywnego myślenia, non stop zaskakuje, wychodzi poza schematy. Jak sama twierdzi „Jest mnóstwo technik tworzenia, w dalszym ciągu je poznaję. Zajęcia plastyczne to nie tylko kredki i mazaki ale także działania innymi narzędziami, tworzenie przestrzenne.” Celem prowadzonych przez nią warsztatów jest poruszenie wyobraźni, twórczego myślenia, poszukiwanie innych zastosowań powszechnie używanych przedmiotów, swobodna ekspresja i poznawanie świata, zabawa na pozór nieprzydatnymi rzeczami, w które można tchnąć nowe życie.


 

kasiaZdrowy jak Ryba
Katarzyna Wasilewska
Nazywam się Kasia, jestem studentką ostatniego roku farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Jestem fanką medycyny naturalnej oraz ziołolecznictwa. Sama tworzę mieszanki roślinne pomagające na różne schorzenia, przygotowuję własne kosmetyki. Stosowanie własnoręcznie przygotowanego mydła czy szamponu daje mi niesamowita radość. Uczestniczyłam w wielu programach unijnych podczas których zajmowałam się tematyką prozdrowotna, walka z uzależnieniami. Lubię nieść pomoc innym ludziom, jestem otwarta i łatwo nawiązuję kontakty. Swoją wiedzą chciałabym się w przystępny sposób podzielić z dziećmi. Przyswajanie informacji o profilaktyce zdrowotnej od najmłodszych lat, w przyszłości może zaprocentować, a stworzenie od podstaw swojego kosmetyku będzie fajną zabawą.