Szkoła Języka Angielskiego ABC LANGUAGE CENTRE dyr. mgr filologii angielskiej Dorota Malewska, 15-404 Białystok, ul. Młynowa 17, tel. 507-155-842

Kadra

Pracują u nas filolodzy języka angielskiego, z których większość to moi uczniowie, osoby, które osobiście przygotowywałam do egzaminów wstępnych. Są więc nie tylko wykształceni z racji ukończenia studiów filologiczno-pedagogicznych, lecz i starannie wybrani. Znam ich pod względem sumienności, pracowitości w przygotowywaniu do zajęć, charakteru i umiłowania swojej pracy. Gwarantuję więc, iż będziecie Państwo, jak i Wasze dzieci, w dobrych rękach.
Dorota Malewska – założyciel, dyrektor ABC Language Centre i nauczyciel filolog języka angielskiegoabc_mat903

Wykształcenie: Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Humanistycznym, Uniwersytetu Gdańskiego, Certificate of Proficiency in English(A)

Doświadczenie zawodowe: Akademia Medyczna w Białymstoku, UW Filia w Białymstoku

Angielski to moje hobby, obsesja i pasja, którą zaszczepiam moim uczniom. Razem uczymy się języka zgłębiając tajemnicze arkana wiedzy. Uważam się bardziej za niezwykle gorliwego ucznia niż nauczyciela. Lubię pracować z tymi, którzy są inteligentni, pracowici i mają szczytne cele, jak dostanie się na prestiżowy kierunek studiów renomowanych uczelni lub zdanie trudnych egzaminów (CAE, CPE).

Prawdziwą przyjemność sprawiają mi bowiem wielkie wyzwania i dostarczają ogromnej energii. Lubię swoich uczniów, szybko się zaprzyjaźniamy i uczymy wspólnie przez wiele lat. Z niektórymi spotykam się od ponad 20 lat, od czasu, gdy sama skończyłam studia. Łączy nas umiłowanie języka, dalej się go uczymy, rozważając w nim wielorakie problemy współczesnego życia i ciesząc się wspólnie z osobistych sukcesów lub pocieszając w niepowodzeniach /touch wood!/ Na naszych zajęciach jest bardzo rodzinnie, kameralnie i jakże naukowo:

Prywatnie radość sprawia mi wysiłek fizyczny, outdoor sports. Uprawiam je codziennie z żelazną dyscypliną, bez względu na pogodę. Praktycznie mieszkam w lesie, więc na co dzień mam rower, biegówki, bądź spacery/ z psem, Irish Terrier – trochę rozumie… po angielsku!/. Bardzo lubię też chodzenie po górach, sporty wodne – wszystko, co sprawia, że wieczorem nie jestem w stanie ruszyć ze zmęczenia ani ręką, ani nogą…. A potem książka /Lodge, Goddard etc. – in English/: ‚Small World’

A prywatny sukces, to moja córka. W wieku 15 lat zdała egzamin First Certificate , dwa lata później Advanced, następnie Proficiency. Ukończyła anglistykę – licencjat na UJ w Krakowie, studia magisterskie  UW oraz Manchester Metropolitan University. Znajomość języka otrzymała w darze, przez osmozę. Przyszła do ABC mając 3 lata 8 miesięcy.

 

Katarzyna Magosiewicz

Katarzyna Magosiewicz

Magister filologii angielskiej, absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku.
Język angielski jest moją pasją od wielu lat. Z czasem przerodziła się ona w zamiłowanie do nauczania tego języka. Ogromną radość sprawia mi możliwość obserwacji, a także czynnego udziału w rozwoju moich uczniów. Możliwość zaszczepienia w moich uczniach pasji, zainteresowania językiem angielskim to niesamowita satysfakcja.

Email:
Telefon:

Dorota Malewska

Dorota Malewska

Dyrektor oraz założyciel ABC LAnguage Centre, filolog języka angielskiego, UG

Angielski to moje hobby, obsesja i pasja, którą zaszczepiam moim uczniom. Razem uczymy się języka zgłębiając tajemnicze arkana wiedzy. Wielkie wyzwania dostarczają mi ogromnej energii. Lubię swoich uczniów, szybko się zaprzyjaźniamy i uczymy wspólnie przez wiele lat.

Email: dorotamalewska@yahoo.co.uk
Telefon: 507 155 842

Magda Alicka

Magda Alicka

Nauczyciel Języka Angielskiego, UW

W ABC Language Centre pracuję od 15 lat. Uważam, że angielski to piękny język. Natomiast uczenie się go, choć jest bardzo przyjemne i może przynieść dużo radości, to też skomplikowany i wymagający dużego wysiłku proces, w którym bardzo pomóc może dobry nauczyciel.

Email: magdaalicka@gmail.com
Telefon: 606 894 6111

Piotr J. Malinowski

Piotr J. Malinowski

Nauczyciel Języka Angielskiego, UAM w Poznaniu

Z każdym rokiem mam coraz więcej zapału do pracy, w której powtarzam swoim uczniom: "Jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz". Moja 19-letnia praktyka dydaktyczna tylko potwierdza tę regułę. Moje życiowe motto "Diligence is the mother of good luck" sprawdza się przy każdej okazji.

Email: piotr.malinowski@wsfiz.edu.pl
Telefon:

Marta Firs

Marta Firs

Nauczyciel Języka Angielskiego, UB, UW

Nauczanie młodych, chłonnych i żądnych wiedzy umysłów to niesamowite wyzwanie, ale również nieopisana satysfakcja. Dziś mojej pracy przyświeca motto: 'If you have knowledge, let others light their candles at it.' Dlatego kocham to, co robię!

Email: martafirs@wp.pl
Telefon: 517621619

Elżbieta Radulska

Elżbieta Radulska

Nauczyciel Języka Angielskiego, NKJO w Białymstoku, UAM w Poznaniu

Od 2002 roku jestem czynnym egzaminatorem maturalnym. Ponadto od lat współpracuję z Ambasadą Stanów Zjednoczonych. W ramach projektu "Speakers' Bureau" przygotowuję wizyty dyplomatów w VI LO. Moja przygoda z angielskim rozpoczęła się gdy miałam 8 lat. Zaiskrzyło od razu.

Email: ela.radulska@gmail.com
Telefon: 665 503 700

Katarzyna Szachowicz

Katarzyna Szachowicz

Nauczyciel Języka Angielskiego UB

Pasje: język angielski, muzyka, film, dobra kawa
Prywatnie: Lubi spędzać czas "alfresco" razem z Rodziną
Zawodowo: Uwielbia "szlifować diamenty"
Ulubione motto w pracy: "Practice makes perfect"
Ulubione motto w życiu: "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" ("When one door shuts, another opens")

Email: kasiaszachowicz@poczta.fm
Telefon: 506 758 630

Joanna Auron-Górska

Joanna Auron-Górska

Nauczyciel Języka Angielskiego,University Anglia Ruskin Cambridge, UAM Poznań

Uprawnienia egzaminatora FC Cambridge English. Doświadczenie zawodowe obejmuje: asystenturę na wydziale anglistyki WSFiZ, wykłady w NKJO w Białymstoku, i kilkanaście lat nauczania języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania, z wykorzystaniem różnych metod. Publikacje dotyczące różnic kulturowych i religijnych widzianych z perspektywy literatury, sztuki, i obyczaju.

Email: auron_j@op.pl
Telefon: 602 245 393

Ewa Hryszko

Ewa Hryszko

Nauczyciel Języka Angielskiego, UW

W ciągu 16 lat pracy zdobyłam doświadczenie zarówno jako nauczyciel akademicki, jak i nauczyciel w szkole publicznej, pracując z różnymi grupami wiekowymi i na różnych poziomach zaawansowania. Od wielu lat jestem wierna szkole ABC Language Centre. Praca i nauka gwarantuje tu wspaniałą, przyjazną atmosferę oraz wysoki poziom nauczania.

Email: ewahryszko@gmail.com
Telefon: 660 111 500

Agnieszka Jelska-Cydzik

Agnieszka Jelska-Cydzik

Nauczyciel Języka Angielskiego, UW

Od początku mojej pracy związana jestem z ABC Language Centre. Zdałam egzamin Proficiency z wynikiem A. Pracuję również na Uniwersytecie w Białymstoku jako wykładowca na kierunku filologia angielska, gdzie uczę mego ukochanego przedmiotu: fonetyki.

Email: abi@piasta.pl
Telefon: 604 111 822